Radio Mrežnica
Podijeli

OŠ Mahično pobjednik Modelarske lige

Natjecalo se u izradi rada iz šperploče. Zadatak je bio izraditi košaricu, a Rea i Lucija su u tri sata izradile najbolju i najprecizniju.

Drugo mjesto osvojile su učenice OŠ Braće Seljan, Eva Gašparović i Lucija Kovačić, pod vodstvom Biserke Šintić, a treće ekipa OŠ Rečice, i to Veronika Banić i Paula Šepac, pod vodstvom Blaženke Mravunac.

–  Svih 16 ekipa je imalo 3 puna sata za izradu košarice. Tijekom izrade oni su mjerili, bušili, rezali, brusili i lijepili šperploču, te prema nacrtu radili košaricu koju će moći koristiti u svakodnevnoj upotrebi, kažu iz Zajednice tehničke kulture koja je organizirala natjecanje. 

Pobjednice na državno natjecanje odlaze krajem svibnja u Nacionalni centar tehničke kulture u Kraljevici.

Portal Radio-Mrežnica unaprijedio je politiku privatnosti i korištenja takozvanih cookiesa, u skladu s novom europskom regulativom. Cookiese koristimo kako bismo mogli pružati našu online uslugu, analizirati korištenje sadržaja, nuditi oglašivačka rješenja, kao i za ostale funkcionalnosti koje ne bismo mogli pružati bez cookiesa. Daljnjim korištenjem ovog portala pristajete na korištenje cookiesa. Ovdje možete saznati više na Prihvati Čitaj više