Radio Mrežnica
Podijeli

Zelena čistka “KIM-ovaca” na kanalu Kupa-Kupa

U dogovoru s Mjesnim odborom Donje Pokupje očišćen je dio padine kanala koji vodi prema ušću Kupe u kanal i na kojem se nalazi jedno od nekoliko divljih odlagališta otpada. Uklonjene su veće količine odbačenih lampaša, madraci i slično smeće kojemu u prirodi nije mjesto.

Dukat već petu godinu sudjeluje u Zelenoj čistki, rekla je za Radio Mrežnicu direktorica Lili Rački.

– Mi smo dio tog okoliša i moramo brinuti za prirodu. Uostalom, krave daju mlijeko od čistih travnjaka i to nam je bitno, naglasila je.

Nakon akcije mnogi od sudionika po prvi puta su otišli do ušća Kupe u kanal i posvjedočili da je to još jedan neotkriveni biser ovog dijela grada Karlovca.

Zelena čistka dio je globalnog pokreta Let’s do it! i godišnjih akcija World Cleanup (Očistimo svijet). U Hrvatskoj se održava peti puta, a svake godine bilježi se sve više sudionika i volontera. Lani je sudjelovalo 52.500 koji su prikupili 6 tisuća tona otpada.

Portal Radio-Mrežnica unaprijedio je politiku privatnosti i korištenja takozvanih cookiesa, u skladu s novom europskom regulativom. Cookiese koristimo kako bismo mogli pružati našu online uslugu, analizirati korištenje sadržaja, nuditi oglašivačka rješenja, kao i za ostale funkcionalnosti koje ne bismo mogli pružati bez cookiesa. Daljnjim korištenjem ovog portala pristajete na korištenje cookiesa. Ovdje možete saznati više na Prihvati Čitaj više